Amazon’dan Yeni Bulut Oyun Hizmeti Luna Pazara Girecek

Amazon , 24 Eylül 2020 Perşembe günü düzenlenen donanım etkinliğinde Luna adında bir bulut oyun platformunu tanıttı . Teknoloji devine göre platform, oyunculara bir dizi oyun kanalı ve unvan vermek için tasarlanmış bir tür oyun akışı hizmeti.

Yazılımın yanı sıra CNN, Luna’nın aynı zamanda fiziksel bir denetleyici olduğunu ve ikincisinin erken erişim döneminin bir parçası olarak 49.99 dolara mal olduğunu belirtiyor. Bu arada, yazılımın veya hizmetin kendisi aylık 5,99 $ ‘lık bir tanıtım fiyatından başlıyor.

Amazon’un Luna hizmeti, pazara katılmak için en son bulut oyun teklifidir. CNN’e göre, halihazırda faaliyette olan ağır sikletlerden bazıları Sony’nin PlayStation Now, Google Stadia ve Microsoft’un Project xCloud’u.

Amazon'dan Yeni Bulut Oyun Hizmeti Luna

Luna Gabi Knight’ın yöneticisi CNN Business’a verdiği demeçte, “Vizyonumuz, çok uzun süredir oyun için biraz fazla karmaşık olması. Çok pahalı. Ve bu yüzden Luna bizim buna cevabımız ve müşterilerin sadece oynayabilmeleri için tüm karmaşıklığı ortadan kaldırmalarına yardımcı oluyor. “

Luna, web sitesinde “uzun indirme veya güncellemeler için bekleme olmayacağını  iddia ediyor Dahası, doğrudan buluttan ekranlarınıza akan “oyunları vurgular . Yüksek hızlı wifi olan her yerde oyun deneyimini yaşayın. “

Oyun kanalları ve başlıklar, nişancı oyunları, RPG, yarış, aksiyon, macera ve daha fazlası dahil olmak üzere çok çeşitli türlerden oluşur. Capcom, 505 Games, Team 17 ve Ubisoft gibi ünlü endüstri üreticilerinin klasik video oyunları da platformda mevcuttur.

Luna + Channel’da bulunan oyunlardan bazıları arasında Resident Evil 7, Control, Brothers: A Tale of Two Sons, A Pague Tale: Innocence, The Surge 2, The Impossible Lair, Panzer Dragoon, GRID ve Yookla-Laylee bulunuyor.

The Verge, Amazon’un Luna’sının halka açık lansmanıyla ilgili hala bir haber olmadığını belirtirken, bulut tabanlı hizmet bir dizi cihaz ve platformda kullanıma sunulacak. Bu hizmete erişebilecek cihazlar arasında ileride PC’ler, Mac’ler, Fire TV’ler, iPhone’lar, iPad’ler ve Android cihazlar yer alıyor.

Amazon, bulut oyun hizmetine erken erişim elde etmek isteyen Amerika Birleşik Devletleri’nden kullanıcıların yalnızca hizmete erişim talep edebileceğini iddia ediyor.

Geç geldiğinde, Knight, “Bulut oyunlarına başlayan ilk kişiler biz değiliz, ancak bu erken erişim dönemini dinlemek ve insanları bulut oyunlarının geleceğini inşa etmemize gerçekten yardımcı olmaya davet etmek için gerçekten almak istiyoruz” diyor.

Luna’nın sahip olduğu diğer önemli özellikler, Twitch entegrasyonu, Alexa özellikli Luna Denetleyicisi ve fare klavyesi veya Bluetooth denetleyici seçenekleri The Verge’i ortaya çıkarıyor.

Hakkında admin

https://www.oyunsavasi.com / A. Okan ERTUĞRUL