Battle for the Galaxy için yaklaşık 6 milyon kullanıcı hesabı yanlışlıkla ifşa oldu

Çinli oyun şirketi ile ilgili hikaye 2 Haziran 2021’de internette viral oldu. Şirkete göre, Battle for the Galaxy için yaklaşık 6 milyon kullanıcı hesabı yanlışlıkla ifşa oldu.

AMT Online Games, yüz milyonlarca oyuncuyla bir dizi mobil oyun üreten en popüler şirketlerden biridir. Çin’in oyun devinin 1,5 TB veri keşfetmek için bir Elastik motor kullandığı söyleniyor.

Veritabanı, WizCase’in 5,9 milyon kullanıcı hesabı, 2 milyon aktivite ve 587.000 öneri mesajı içeren araştırma ekibi tarafından keşfedildi.


Veri Sızıntısından Etkilenen Oyuncuların Kullanıcı Hesapları


Oyuncu kimlikleri, kimlikleri, konumu, harcanan toplam para ve onları maç profiline bağlayan oyuncunun Facebook, Apple veya Google profillerinden alınan kayıtların tümü hesapların ortak özellikleridir.

Hesap kimlikleri, yorum derecelendirmeleri ve kullanıcıların e-posta hesaplarının tümü tartışma yanıtlarına dahil edilir. WizCase’e göre bilgiler, satın alınan öğelerin miktarını, işlem tarihini ve saatini ve bazen de tüketici bağlantı noktası numarasını içerir.

Grup, açıkta kalan müşterileri, kişisel bilgilerinin güvenli olmayan ağlar arayan istekli bilgisayar korsanları tarafından toplanmış olabileceği konusunda uyardı. Dolandırıcıların, kullanıcıların platforma yatırdıkları para miktarını bilerek en yüksek harcama yapanları hedefleyebileceklerini öne sürdü.

WizCase , “ Web’deki vicdansız siber suçlular ve hırsızların, güvenilir kimlik avı saldırıları oluşturmak için belirli ayrıntılardan yararlanmaları yaygındır ,” diye uyardı. Şirket, “Bireyler ne kadar fazla bilgiye sahip olursa, bu tür e-posta iletişimleri daha inandırıcı görünür” diye ekledi.

AMT Online Games, özel e-postalar ve kişisel mücadeleler gibi şirket içindeki özel etkileşimlerin, suç aktörlerinin “spor yardımı olarak tasvir etmelerine ve kullanıcıları finansal bilgilerinin çalınabileceği tehlikeli sitelere yönlendirmelerine  olanak sağlayabileceğini iddia ederek yanıt verdi .

AMT Online Games, kullanıcıları hesap satın alırken veya oluştururken mümkün olduğunca az kişisel veri vermeye ve yetişkinleri hesaplarını çocuklarına vermemeye teşvik etti.

WizCase’e göre AMT Online Games güvenlik sorunu konusunda uyarıldı, ancak yanıt alınmadı. Şirket daha sonra bilgi sistemine erişimi engelledi.

AMT Games, profesyonel bir akıllı telefon ve etkileşimli oyun yazılımı platformudur. AMT’nin ilk oyunu olan Epic War TD, ilk yılında 5.000.000’den fazla oynandı ve hala büyüyor. Oyun firması, olağanüstü görsellere, platformlar arası oynanışa ve iyi müşteri hizmetine değer veren çekirdek oyuncular için yüksek kaliteli, son derece eğlenceli oyunlar yaratmaya kendini adamıştır.

Sending
User Review
0 (0 votes)
Comments Rating 0 (0 reviews)

Hakkında admin

https://www.oyunsavasi.com / A. Okan ERTUĞRUL