Call of Duty Geliştiricileri Veri İhlali Raporlarını Reddetti

Call of Duty serisinin arkasındaki oyun şirketi Activision, yarım milyon CoD hesabını tehlikeye attığı iddia edilen bir veri ihlali raporlarını reddetti.

Bir eSpor web sitesi olan Dexerto, 20 Eylül Pazar günü potansiyel bir kimlik bilgisi doldurma saldırısı bildirdi ve hesapların halka açık bir şekilde sızdırıldığını iddia etti. Rapor, yaklaşık 500.000 Activision hesabının etkilendiğini açıkça belirtti.

Diğer eSpor bağlantılı hesaplar, Respawnable’ın kurucusu @Okami’nin “bu yasal” dediği ve oyuncuların hesap şifrelerini derhal değiştirmesi gereken bir ‘şüpheli ihlal’ bildirdi .

Call of Duty Veri İhlali

Başka Twitter hesabı @oRemyy gerekçe ihlal kefil ‘siber saldırı namlı daha kötüdür hack PS3 ‘ ancak, yaygın paniğe yangın katkıda platformu dolaşan, Bu hesap askıya alındı 2011 yılında.

Activision, veri ihlali iddialarına anında yanıt verir ve suçlamaları çürütür. “Activision Call of Duty hesapları ele geçirilmedi. Şirket Twitter’da , aksini öne süren raporlar doğru değil ” dedi.

Oyun şirketi ayrıca oyuncuları hesaplarını her zaman korumaya teşvik ediyor. Ayrıca Activision, oyuncuların hesaplarının risk altında olduğunu düşünmeleri halinde buna göre hareket etmelerini tavsiye eder.

Oyun şirketi suçlamayı reddedebilirken, diğer popüler oyuncular ihlal sorununu desteklediği için oyun topluluğu hala sıcak sularda. Twitter’daki GameRevolution hesabı, bilgisayar korsanlarının “her 10 dakikada bir 1.000 hesap oluşturduğunu” belirterek hacklemeyi doğruladı.

Bu popüler oyuncular olası tehdidi bildirdi, ancak hesaplarından hiçbiri etkilenmedi.

Hesap Güvenliği

Paniğin nedeni yalnızca CoD hesapları ve diğer bağlantılı oyunlar değil, aynı zamanda oyuncuların ödeme bilgilerinden de kaynaklanıyor. Oyuncular, kredi ve banka kartlarını platforma bağlayabildikleri için kimlikleri risk altındadır.

Activision, özellikle oyuncuların hesap koruması ve şifre sıfırlama ile ilgili daha fazla yardım için destek sayfalarına bağlanabileceğini söyledi. Çok faktörlü kimlik doğrulama ayrıca kredi ve banka kartları kullanılarak yapılan tüm işlemlerin güvenliğini sağlamaya yardımcı olur.

Güvenlik uzmanları için, dolaşan ‘ihlal’ daha sonraki saldırılar için bir altın madeni olabilir. Kötü niyetli oyuncular, oyun platformunu hedef alarak bilgi yakalama niyetindedir. Activision’ın iddiaları çürütme hareketi, oyuncuların hesaplarını güvence altına almalarına ve aynı zamanda olası saldırılara hazırlanmalarına yardımcı olur.

KnowBe4 savunucusu Javvad Malik, çevrimiçi bir oyun hesabı oluşturmanın kolay olduğunu, ancak herkesin içerdiği güvenlik risklerini düşünmediğini söyledi. Bu konu, kişisel bilgileri ve ödeme bilgilerini web üzerinden kolayca sağlayanlar için bir göz açıcı görevi görür.

Hakkında admin

https://www.oyunsavasi.com / A. Okan ERTUĞRUL