Epic Games Store’un PC Oyun Pazarındaki Payı Büyüyor

Fortnite’ın yaratıcıları tarafından başlatılan bir dijital dağıtım platformu olan Epic Games Store daha iyi. Tim Sweeney’e göre EGS, PC oyun pazarının yaklaşık% 15’ini zaten kontrol ediyor. Geliştirici ayrıca, ücretsiz oyunların verilmesinin sadece oyunculara değil aynı zamanda geliştiricilere de ölçülebilir faydalar getirdiğine inanıyor.

Epic Games Store yavaş yavaş ilerliyor.

Epic Games’in başkanı Tim Sweeney ile yakın zamanda GameSpot röportaj yaptı . Röportajın konularından biri Epic Games Store’du. Platformun oldukça iyi olduğu ortaya çıkıyor – PC oyun pazarının yaklaşık% 15’ini zaten kontrol ediyor. Tim Sweeney’e göre, bu iyi düşünülmüş, agresif bir stratejinin sonucudur.

“Gerçekten cesur bir yaklaşım ve yıkıcı bir yaklaşım benimsememiz gerektiğini fark ettik ve bu nedenle ücretsiz oyun programı başlatıldı, münhasırlar başlatıldı. Bildiğimiz birçok şey, bazı yönlerden, özellikle de Steam’de yüzlerce oyun satın alan ve tüm oyunlarını Steam’de satın almak isteyen hardcore Steam oyuncuları, “dedi Sweeney.

İlginçtir ki, Epic Games’in patronu hediye programının da … geliştiricilere ve yayıncılara yardımcı olduğuna inanıyor.

” Tatmin edici gibi oyunlara girmezseniz dışarı çıkıp satın almayacaksınız, Tatmin edici satın almak için dışarı çıkıp para harcamazsınız, ancak ücretsiz olarak alırsanız harika bir oyun olduğunu anlarsınız. bu şekilde birçok harika oyun keşfetti.

Oyun geliştiricileri için bir avantaj oldu. Oyunlarını mağazada ücretsiz olarak başlatan çoğu geliştirici, artan farkındalık nedeniyle Epic’te serbest kaldıktan sonra Steam ve konsol platformlarındaki satışlarının gerçekten arttığını ve bu yüzden gerçekten olumlu bir şey olduğunu ve on milyonlarca yeni kullanıcıya getirildiğini buldu. ve bu şirket için harika bir şeydi “dedi.

Hareket tartışmasız değildi – bazı PC oyuncuları için Epic Games Store, Sweeney’in oldukça komik bulduğu bir numaralı düşman.

“” Bu şekilde görülmek komik. Epic Games’in patronu, “Bu, rawrr! Hepsinin düşmanı” dedi.

KISACA:

  1. Epic Games Store, PC oyun pazarının yaklaşık% 15’ini kontrol eder;
  2. Başarı, iyi ve agresif bir stratejiden kaynaklanır;
  3. Tim Sweeney’e göre, ücretsiz oyunlar vermek hem şirketi hem de geliştiricileri için faydalıdır.
Sending
User Review
5 (1 vote)

Hakkında admin

https://www.oyunsavasi.com / A. Okan ERTUĞRUL