Salı, Ocak 25, 2022
Ana SayfaHaberFIFA 22, Dünyanın En Popüler Spor Oyunu

FIFA 22, Dünyanın En Popüler Spor Oyunu

- Reklam-
- Reklam-

Electronic Arts bir dönüm noktası başarısını kutladı. Lansmanından bu yana 22 gün geçti ve oyun halihazırda dünya çapında 200’den fazla ülkede oynanıyor ve günde ortalama 89 milyon maç oynanıyor. Oyun büyüyerek dünyanın en popüler spor oyunu haline geldi.

Daha fazla istatistik, franchise’ın büyümesini gösteriyor. Kariyer Modunda, oyun 2,1 milyon oyuncunun modla etkileşimde bulunduğu, Kulübünüzü Yarat aracılığıyla oluşturulan 3,1 milyon yeni özel kulüp gördü. Pro Clubs oyun modu boyunca 57,7 milyondan fazla maç oynandı ve 326 binden fazla kadın avatar oluşturuldu.

EA Sports Başkan Yardımcısı David Jackson şunları söyledi:

Küresel futbol platformumuzun büyümesi benzeri görülmemiş bir hızla devam ediyor ve fantastik topluluğumuz benzersiz bir düzeyde etkileşim kuruyor. Dünyanın her yerindeki hayranlara sunulan en sürükleyici futbol oyun deneyimlerini sunarak bu ivmeyi sürdürmekten heyecan duyuyoruz.

Premier Lig, Bundesliga, LaLiga Santander, UEFA ve CONMEBOL dahil olmak üzere yüzlerce lisans ortağının yanı sıra, dünya çapında 150 milyondan fazla taraftarın favori ligleriyle bağlantı kurmasını sağlayan dünyanın en özgün interaktif futbol platformunu oluşturma ayrıcalığına sahibiz. kulüpler ve oyuncular.

Bu haber, FIFA (organizasyon) ve Electronic Arts arasındaki müzakerelerin ortasında geldi.

İki şirket şu anda serinin geleceğini belirleyecek bir anlaşma üzerinde müzakere etmeye çalışıyor.

FIFA, oyun ve eSpor’da yeni bir ticari konumlandırma benimsemeyi planladıklarını daha önce belirtmişti. Örgüt daha önce açıkça belirtti diğer çeşitli yayıncılarla etkileşim halindeler bu amacı gerçekleştirmek için. Şu anda, FIFA oyun serisinin kaderi bilinmiyor.

Ne olursa olsun, FIFA 22 şu anda dünya çapında PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X|S, Xbox One ve PC’de (Steam, Origin, Stadia) mevcuttur. Oyunun eski sürümü şu anda Nintendo Switch’te mevcut.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments