Ana Sayfa / Android / Gorogoa

Gorogoa

Geliştirici Jason Roberts Yayıncı Annapurna Format Android, iOS, PC, PS4, Switch, Xbox One Sürüm 2017

Jason Roberts’ın şaşırtıcı ilk çıkışı, ikinci bir oyunda şaşkınlık etme gücünün çok azını kaybeder. Bu bir inşaat ve yapısöküm eylemi olarak bulmaca oyunudur: belki de her parçanın birden fazla yere girebileceği dünyanın en ayrıntılı yapbozudur.

Çizimler somut nesneler haline gelir ve üçüncü bir boyut kazanır. Kapılar, büyük mesafeleri geçmenize ve zaman içinde seyahat etmenize izin veren portallar haline gelir. Pusulalar ve sıcaklık kadranları saat kadranı olarak yeniden yerleştirilir.

Burada, bir yıldızın enerjisinin bir masa lambası içinde tutulabileceğini keşfedeceksiniz

Oynamak bir düzine minik mucizeye hayret etmek, başınızı sallamak ve basitçe “Nasıl?” Diye sormaktır. Hikayeye manevi bir akım var, bir çocuğu geniş ve renkli bir ejderha peşinde tutuyor. Daha derin anlamı kolay kavranmanın ötesindeyse, Gorogoa diğer her şeyi oyuncunun erişimine rahatça bırakır.

Nazik flaşlar etkileşimli nesneleri vurgularken, dünya periyodik olarak küçülür, daha önce ziyaret ettiğiniz yerlere geri dönüşü engeller ve seçeneklerinizi kasıtlı olarak sınırlar, böylece bir sonraki epifani daha çabuk gelebilir.

Bir dizi, dünyayı aynı anda bir Heath Robinson mekanizmasına dönüştüren, parçaların bağlantısını kesip çalışırken başka bir yerde yeniden bağladığınız kayar karo bulmacası gibi oynar – ve hepsi bir cam kasadan bir güve bırakmak için.

İnanılmaz derecede karmaşık bir tasarıma nispeten basit bir çözüm anlarda karışık bir Gordian düğümü. Hayranlık uyandırıyoruz, bu en dikkat dağıtıcı şeylerle büyülenip bir kez daha taşındık.

Kullanıcı
0 (0 votes)

Hakkında admin

https://www.oyunsavasi.com / A. Okan ERTUĞRUL (Webmaster)