Perşembe, Aralık 9, 2021
Ana SayfaNintendoİnceleme: Project Winter (Nintendo Switch)

İnceleme: Project Winter (Nintendo Switch)

- Reklam-
- Reklam-

Bazen Project Winter gibi bir oyun ortaya çıkar ve tüm doğru kavramlara sahiptir, ancak oyunu oynayan oyuncular tarafından mahvolur. Fikir sağlam ve nerede çalışması GEREKTİĞİNİ açıkça görebilirsiniz, ancak oyuncu davranışı nedeniyle, gerçekten işe yaraması neredeyse imkansız. Ne yazık ki, Project Winter bu konuya düşüyor.

Project Winter konsepti harika ve beni son derece meraklandırdı! Görevleri tamamlamak veya sabote etmekle görevli beş ila sekiz oyuncudan oluşan bir ekip.

Sabotaj görevleri, maçtaki seçilmiş birkaç Hainin elindedir. Hain olmayan oyuncular hayatta kalmak ve kime güveneceklerini bulmak için bir araya gelmelidir. Project Winter’da eklenen yakalama, oyun sırasında her şeyin sizi öldürebileceğidir.

Hainler, hayatta kalanlar, kurtlar, geyikler, ayılar, tuzaklar, açlık, dondurucu soğuk hava sizi öldürmek için çıktı. Verdiğiniz her kararı 100 kat daha stresli hissettiren benzersiz bir ek unsurdur.

Yine de insanların insan olması, başkalarının oyunda eğlenceli vakit geçirmesine izin vermek kesinlikle izin verilen bir şey değil. Bunun oyunun kendi hatası olmadığını anlıyorum.

Ancak bu, oyunla geçirdiğiniz süre boyunca deneyiminiz olduğunda, tüm deneyimi gerçekten mahvediyor. Bu nedenle ve daha fazlası için, Switch’e geçmeniz için Project Winter’ı önermek zor.

Project Winter’ın diğer benzersiz unsuru, yakınlık sohbetinin kullanılmasıdır. Project Winter’daki yakınlık sohbeti fikri, yanınızda biri veya bir şey olmadığı sürece kesinlikle hiçbir şey duymamanızdır.

Bu, oyun sırasında yaşadığınız stres yolculuğuna devam eder çünkü potansiyel olarak çok geç olana kadar güvende olup olmadığınızı bilemezsiniz. Bununla birlikte, yakınınızda birinin öldürülebileceği ve kesinlikle hiçbir şey duymadığınız anlamına da gelir. Gerçekten çok sürükleyici (ve biraz ürkütücü) bir deneyim… Switch’te çalıştığında.

Project Winter’da sesli sohbet mutlak bir zorunluluktur, ancak siz (veya “takım arkadaşlarınız”) takılı bir kulaklığınız yoksa, iletişim kurmayı unutun.

Evet, teknik olarak mesaj yazmanın bir yolu var.

Ancak, yazma işlemi delicesine yavaş ve oyunda iletişim kurmak için hiç de uygun değil.

Oynadığım oyunların çoğunda kendimden başka hiç kimse kulaklık kullanmadı. Bir oyunda, kulaklıklı başka birini bulmayı başardım. Maalesef mikrofonları o kadar kötüydü ki dediklerinin hiçbirini anlamadım.

Yine de, Project Winter’daki deneyimimin en kötü yanı, birlikte oynadığım berbat oyunculardı. Oyunu gerçekten doğru şekilde oynamaya çalışan insanlarla oynadığım tek bir maçım olmadı.

Takımımda olduğu varsayılan oyuncular sabote etmek için ellerinden geleni yapacaklardı.

Oynadığım oyunların yarısında, hain olup olmadığımı anlamak için kesinlikle hiçbir girişimde bulunmayan başka bir oyuncu tarafından anında öldürüldüm.

Oynadığım oyunların diğer yarısında diğer oyuncular hainleri bana doğru yönlendirip beni öldürtürdü. Bunun oyunun hatası olmadığını anlıyorum. Dürüst olmak gerekirse, bu benim için deneyimi gerçekten mahvetti.

Oynadığım her maçı eğlenceli hale getirmedi çünkü nihayetinde sadece takım arkadaşlarım tarafından ne zaman mahvolacağımı bekliyordum.

Daha da kötüsü, bir maçta oyuncuların korkunç davranışlarıydı. Gönderilecek mesajlar, tamamen kabul edilemez türden korkunç trol davranışlarıydı.

Çöpçatanlığımda şanssız olmam mümkün. Oyun, siz ve arkadaşlarınız için oynamayı destekliyor olsa da, bir maçın başlaması için en az beş oyuncuya ihtiyacınız var. Ne yazık ki, daha kontrollü bir deneyim denemek için oyunun kopyalarına sahip başka arkadaşlarım yoktu.

Bu sonuçta beni yukarıda yazdığım durumda bıraktı, bu çok yazık çünkü bu oyunun konsepti çok iyi. Sanırım bunu insanların Aramızdaki oyun deneyimiyle ilişkilendirebilirsin.

Oyundan aldığınız zevk büyük ölçüde birlikte oynadığınız kişilere bağlı olacaktır. İyi bir kalabalık arkadaş grubuyla oynamak çok eğlenceli ve biraz da ürkütücü bir deneyim sağlar.

Project Winter ile yaşadığım diğer tek sorun, dik öğrenme eğrisi. Yukarıda bahsettiğim her şeyi zor yoldan öğrenmek zorundaydınız. Çevredeki hayvanların seni öldürebileceklerini onlar öldürene kadar fark etmemiştim.

Bir şeylerle uğraşıp yanlışlıkla çözümü bulmaya çalışana kadar hedefleri nasıl tamamlayacağımı anlamadım. İyi bir çok oyunculu lobi bulmayı başarsalar bile, oyunu oyuncular için çok zorlaştırabilecek dik bir öğrenme eğrisi.

Project Winter, doğru çok oyunculu lobi ile gerçekten harika olabileceğini düşündüğüm bir oyun. Konsept sağlam ve oyunun nasıl çalışması gerektiğini açıkça görebilirsiniz. Yine de oyundan aldığım zevk, girdiğim lobiler ve uğraşmak zorunda kaldığım berbat oyuncular yüzünden mahvoldu.

Yine, bunun oyunun kendi hatası olmadığını, bunun yerine oyuncu tabanını (ya da takılıp kaldığım oyuncu tabanını) kabul ediyorum. Ancak bu nedenle, sizinle oynamak isteyen başka dört arkadaşınız yoksa, dışarı çıkıp oyunu satın almanızı gerçekten tavsiye edemem. Tek başına bir deneyim olarak, Nintendo Switch’te atlayabileceğiniz çok daha keyifli çok oyunculu oyunlar var.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments