Perşembe, Aralık 9, 2021
Ana SayfaNintendoLEGO Marvel Super Heroes İncelemesi (Switch)

LEGO Marvel Super Heroes İncelemesi (Switch)

- Reklam-
- Reklam-

Çok önceden Fortnite Twitter’da birbirleriyle konuşan metaverse ve markalar, Lego oyunları vardı: dünyanın en sevilen çocuk oyuncağının ve dünyanın en büyük film serilerinden bazılarının kazanan kombinasyonları. Yıldız Savaşları, harry potter, Indiana Jones, ve yarasa Adam hepsi İngiltere merkezli Traveller’s Tales tarafından Lego’luydu ve bir süre için IP geçiş sahnesinin krallarıydılar.

Fakat LEGO Marvel Super Heroes 2013’te bu en parlak dönemin sonunda gelen, gizlice en iyisi – ve şimdi Switch’te de var. Çok fazla araştırma ile yapılan oyunlar ile gerçek aşkla yapılan oyunlar arasında açık bir fark vardır.

LEGO Marvel Super Heroes ikincisidir: Kameraya o kadar çok referans, şaka ve göz kırpması vardır ki bu oyunun bu oyun olduğu açık.

Süper hayranlar tarafından yapılan bir aşk emeğidir.

“Bir sonraki adımda ne yapacağınızı anlayana kadar her şeyi parçalayın” şeklindeki o iyi bilinen Lego oyunu hala burada mevcut; fark şu ki, artık tüm karakterlerin süper güçleri var ve bir şeyleri parçalamak çok daha eğlenceli ve çeşitli.

Karakterler, Süper Kahramanların kalbindeki parlayan Ark Reaktörüdür ve Marvel’in kadrosunun sayısız çizgi roman, film ve hatta 60 yılı aşkın bir süredir oluşturulduğu göz önüne alındığında bu hiç de şaşırtıcı değildir.

Demir Adam’ın çeşitli takımları ve Örümcek Adam’ın farklı kostümleri/kimlikleri gibi birkaçı için birden fazla kıyafetle, kilidini açmanız gereken 150’den fazla felaket var. Hikaye boyunca daha iyi bilinen karakterlerin kilidi açılacak, ancak daha birçoğu New York City’ye dağılmış durumda ve onları ekibinize kazanmak için bulmacaları tamamlamanız gerekecek.

Her karakterin kendine has güçleri var. Bunların hepsi benzersiz değil, aklınızda bulunsun – birçoğu uçma/görünmezlik/şekil değiştirme/lazerlerin bir kombinasyonudur – ancak yine de kombinasyonlar aşırı boyutta ile oynamak eğlenceli.

En sevdiğimiz karakter Dark Phoenix’ti çünkü uçabiliyor, bir şeyleri ateşe verebiliyor, telekinezi kullanabiliyor, ve başkalarının zihinlerini kontrol etmek; yakın bir saniye, sincap ordularını çağırabilen Sincap Kız’dı.

Hepsi süper kahraman ve kötü adam, bu yüzden hepsinin olması şaşırtıcı değil. Aşırı boyutta aşırı güçlü, ancak LEGO Marvel Super Heroes, güçlü hissetmenizi, sıkılmamanızı sağlamak için harika bir iş çıkarıyor.

Gerçek görevlerin kendisi sizi önceden seçilmiş bir grupla sınırlandırıyor ve bu karakterler sizi görevden geçirecek olsa da, içindeki tüm sırları ortaya çıkarmak için gerekli tüm güçlere sahip olmayacaklar – Free Play’de geri gelmeniz gerekecek Bunun için, aralarından seçim yapabileceğiniz daha büyük bir süper kahraman cephanesi ile.

Arazi bazen, ileri atlamaya çalıştığınız için cezalandırıldığınız bir sayılarla boyama öğreticisi gibi hissedebilir. Lego oyunları, tüm seviyeleri tekrar oynamanızı ister, bu nedenle görevler henüz kullanamayacağınız şeylerle darmadağın olur.

“Manyetik güçlere” veya “ağ sapan karakterlere” ihtiyaç duyulduğuna dair birçok pop-up mesajı alacaksınız ve eğer biliyorsanız, sinir bozucu olabilir. kesinlikle yapman gereken şey, ama sen değilsin izin verilmiş. Dahası, görevler sonuç olarak görsel olarak dağınıktır ve bu, Switch’te özellikle el modunda her şeyin biraz çamurlu göründüğü anlamına gelir.

Süper Kahramanlar, X-Men, Fantastik Dörtlü ve Yenilmezler arasında özgürce geçiş yapabildiğinizde en iyi durumda olduğundan, Ücretsiz Oyun şüphesiz oyunun en iyi kısmıdır.

Görevler genellikle kapalı yerlerde – hapishaneler, gizli saklanma yerleri, Stark Kulesi vb. – gerçekleşir, ancak Free Play, New York şehrinin tamamında dolaşmanıza izin verir.

Hatta tüm koleksiyonların depolandığı, şehrin yukarısında konuşlanmış Helicarrier’a kadar süzülebilirsiniz. Aslında, uçmak Bu yüzden Süper güçleri temelde “silahı/yayı/kaşını çatmış” olan Hawkeye veya Black Widow olarak sıkışıp kaldığınızda oldukça hayal kırıklığı yaratması çok eğlenceli.

New York aynı zamanda paketlenmiş koleksiyonlar, bulmacalar, yan görevler ve mini görevler ile, Kurtarılması gereken Stan Lees, kilidinin açılması gereken karakterler ve özel hilelerin ve bonusların kilidini açmanıza izin veren para birimi olan Altın Tuğlalar her yere dağılmış durumda.

Ancak bunların hepsi, geçmişte başarılı olduğu kanıtlanmış aynı fikir ve mekanik havuzundan çıkma eğiliminde olan bir Lego oyunu oynadıysanız, bilinen miktarlardır.

LEGO Marvel Super Heroes’un kendisini farklı kıldığı yer, sevgi dolu hayran hizmetindedir ve oyun, Marvel’in sahip olduğu irfan zenginliğine göndermelerle doludur.

Ama bu, bir çizgi roman dükkanında iğrenç bir inek tarafından köşeye sıkıştırılmak gibi değil – daha çok, en son Avengers filmini izlerken iyi bir arkadaşın şakalar yapması gibi.

Ayrıca, para çıkana kadar bir şeyler yumruklarsınız.

Ne aşk değil mi?

Doğrusal kurgunun sizi sınırsız serbest oyun keyfi için kısıtlayıcı kurallarına uymaya zorlaması utanç verici, ancak yazı sizi taşımak için yeterli. İster bir Marvel ultra hayranı olun, ister Chris Hemsworth’a aşık olduğunuz için tek bir Thor filmi izlemiş biri olun, LEGO Marvel Super Heroes size bol bol size dudak uçuklatan bir sevinç sunacak.

Çözüm

Bölünmüş ekran işbirliği ve oynanış açısından inanılmaz derecede nazik beklentiler ile LEGO Marvel Super Heroes, ebeveynler ve çocukların birlikte oynayabileceği, aynı zamanda bir şeyler arayan yetişkinler için harika bir oyundur. Zahmetsizce kafanıza takmadan saatleri keyifli bir şekilde geçirir.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments