Modcular Resident Evil 4’ün grafiklerini sıfırdan nasıl yeniden oluşturdu?

Resident Evil 4 HD Projesi Resident Evil 4 HD Projesi’nden bir ekran görüntüsü.

Albert Marin bazı çok özel tatiller yaptı. Galler’de, taş duvarının fotoğraflarını çekmek için Raglan Kalesi’ni ziyaret etti. Barselona’daki Palau Güell’de binanın kendisinin değil, mermer zeminin ve eşsiz damarlarının titiz fotoğraflarını çekti.

Gezileri, Avrupa genelinde bulunan gerçek dünya mimarisinin parçalarını orijinal olarak 16 yıl önce piyasaya sürülen Resident Evil 4’e yerleştiren Capcom’un adımlarını takip etti . Marin, The Verge’e “Oyun geliştiricilerinin kaynak malzeme olarak kullandığı çok sayıda konumu topladım” dedi .

2021’e hızla ilerliyor ve Marin, Resident Evil 4’ün bulanık GameCube dönemi grafiklerini, kısmen yüzeylerden ve kapılardan, görünen genel mimariye kadar her şeyin yüksek çözünürlüklü fotoğraflarını kullanarak net HD’ye dönüştürmek için bir projede yedi yıldır. orijinal oyuna girmiş olmak. Capcom, 2014 yılında kendi PC remaster’ını yayınlamış olsa da, Marin’in oyunun gerçek bir HD versiyonu fikri değildi, bu yüzden o ve küçük bir ekip, her dokuyu sadakatle güncellemek için oyunun dosyalarını inceliyorlar.

Orijinal Resident Evil 4’ü ve HD Project’in geliştirilmiş grafiklerini gösteren ekran görüntüleri.Albert Marin ve Capcom

Bazı durumlarda, Capcom’un halihazırda yaptıklarıyla çalışırlar, görüntüleri kullanıma hazır uygulamalar ve özel yapım araçların bir karışımıyla keskinleştirir. Marin diğer zamanlarda kendi çektiği yüksek çözünürlüklü stok fotoğraflara veya resimlere dayalı olarak el yapımı dokular yapıyor. Sahibi Steam oyunun Ultimate HD sürümü , aslında bir test edebilirsiniz doku paketi Devam sürümünü hemen şimdi. Sonunda, her kaya, duvar, düğme ve kadran bu küçük modcu ekibi tarafından rötuşlanmış olacak.

Hayranların finanse ettiği Resident Evil 4 HD Projesi neredeyse bitiş çizgisine geldi ve 2021’de tamamlanması gerekiyor. Marin, 4.500’den fazla Photoshop dosyasını topladığını ve 9.000 saatten fazla çalışma (sadece kendi adına) koyduğunu söylüyor. bu nokta.

Marin ile e-posta yoluyla bu ölçekte bir projeyle başa çıkma deneyimi, oyun hakkında tutkulu hayranların beklentilerini dengeleme, takımın oyunun dosyalarını nasıl yapısız hale getirebildiği ve daha fazlası hakkında konuştum.

Görselleri tam olarak nasıl yeniden işliyorsunuz? Dokuları sıfırdan yeniden mi çiziyorsunuz, yoksa kalitelerini düşürmeden orijinalin çözünürlüğünü artırmak için özel bir yolunuz mu var?

Çoğu doku, temel olarak bazı doku kitaplığı görüntüleri kullanılarak sıfırdan yeniden oluşturulur. Yeni kaynak görüntülerin renk, aydınlatma ve hatta malzeme açısından eşleştiğinden emin olmak için orijinal dokuların birkaç kez analiz edilmesi gerekir.

Örneğin, bir kaya dokusu: Kulağa kolay bir meydan okuma gibi gelebilir ve orijinal bir dokuya sahip değilseniz sadık olmanız gerekir. Doğanın sunduğu yüzlerce farklı kaya türü arasında orijinaliyle eşleşen bir kaya yüzeyini bulmanın ne kadar karmaşık olabileceğini hayal bile edemezsiniz!

Orijinal Resident Evil 4’ü ve HD Project’in geliştirilmiş grafiklerini gösteren ekran görüntüleri.Albert Marin ve Capcom

Bu proje ile hedeflerinize ulaşmak için ne tür uygulamalar ve teknoloji kullanıyorsunuz?

Yetenekli bir modcu ve kodlayıcı olan “Son of Persia” bize çok yardımcı oldu: 3B modelleri, ışıkları, efektleri, çarpışma verilerini ve daha fazlasını düzenlemek için kullandığım araçların çoğunu geliştirdi. Bazı dosyaların nasıl çalıştığını öğrendim, ancak onaltılık bir düzenleyicide manuel olarak düzenlemem gerekiyordu. Bu, tek bir ışığın / efektin düzenlenmesinin saatler alacağı anlamına gelir.

Ayrıca Photoshop, 3ds Max ve düzinelerce özel aracı “Son of Persia” ve diğer modlayıcıların izniyle kullanıyoruz. Bu araçlar, tüm oyun dosyalarını paketinden çıkarır ve düzenlenebilir verilere dönüştürür (çoğunlukla anlaşılabilir .txt dosyaları ve çoğu 3B düzenleyiciyle açılabilen 3B dosyalar). Veriler düzenlendiğinde, aynı araçlarla yeniden paketlenebilir. Ancak bazen onaltılık bir düzenleyicide birkaç şeyi manuel olarak da düzenlediğimi itiraf etmeliyim.

Hakkında admin

https://www.oyunsavasi.com / A. Okan ERTUĞRUL