Salı, Ocak 25, 2022
Ana SayfaİncelemeOyun İnceleme: Heavenly Bodies (PS5)

Oyun İnceleme: Heavenly Bodies (PS5)

- Reklam-

Sıfır-g’de yanlış giden şeylerin tehlikelerinin ne kadar korkutucu olduğunu size söylememize gerek yok; film Yerçekimi zaten bu noktayı güzelce dile getirdi.

Gök cisimleri kendini daha az ciddiye alıyor, ancak hiçliğe sürüklenme tehlikesi, aksi halde aptalca, kasıtlı olarak garip bir oyunun üzerinde hala beliriyor.

Yerel oyunda tek başınıza veya başka biriyle oynarken, yerçekimi yokluğundan daha zor hale gelen basit görevleri yerine getirme göreviniz var.

Her seviyenin bir kesiti ile 2D olarak sunulan avatarınız, fizik tabanlı aşamalarda yüzen bir bez bebek astronotudur ve düzgün hareket edebilmek için kontrolleri kavramanız gerekir.

Her çubuk bir kolu temsil eder, her tetik bir eli kontrol eder ve bacaklarınızı sıkıştırmanın ötesinde, sahip olduğunuz varsayılan kontrol seviyesi burada biter.

Oyunun en büyük engeli, nasıl çalıştığına alışmanız gereken ilk bir veya iki saattir. Kendinizi istediğiniz yöne nasıl iteceğinizi, kaldıraçlar gibi basit şeyleri nasıl çalıştıracağınızı ve hiçbir şekilde mümkün olmayan bir ortamda kendinizi nasıl yönlendireceğinizi öğrenmek biraz zaman alacaktır.

Bu aşamada, hayal kırıklığı içinde bir egzersiz olabilir.

Bununla birlikte, bunu aştığınızda, oynanışta en iyi şekilde parlayan, akıllıca tasarlanmış bir dizi zorluk bulacaksınız.

Dikkatsiz olursanız işler hızla sarpa sarabilirken, hedefleri tamamlamak gerçek bir zafer gibi geliyor ve her görev, yol boyunca yeni fikirler sağlayarak işleri büyütüyor.

Kafanızı bir kez etrafına sardığınızda, Heavenly Bodies harika dokunsal bulmacalar sunar ve DualSense gerçekten adım adım ilerler. Oyun oldukça kısa, ancak her görevi geçtikten sonra size yapacak daha çok şey veriyor.

Ayrıca, en kolayı havada “yüzmenize” (veya yokluğuna) izin veren üç kontrol seviyesi olduğunu da belirtmeliyiz. Burada geçirilecek iyi bir zaman olduğunu düşünsek de eğlenceyi bulmak için biraz sabra ihtiyacınız olacağını unutmayın.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments