Ana Sayfa / Donanım / PS5 Üretimi Başladı

PS5 Üretimi Başladı

Web’de PlayStation 5’in yakında piyasaya sürülmesiyle ilgili raporlar var. Bilgiler iki bağımsız kaynak tarafından sağlandı ve Bloomberg gazetecisinin Mayıs ifadesine uygun görünüyor.

PS5’in üretiminin bu hafta başlaması bekleniyor.

Sony , yeni konsol için planlanan oyun sunumunu ertelemiş olabilir , ancak bu cihazın piyasaya sürülmesinde bir gecikmeye dönüşmeyecek gibi görünüyor. NH Investment & Securities’in analisti Doh Hyun-woo, PlayStation 5’in üretiminin yakında başlayacağını öğrendi . 

BusinessKorea için bir makalede , yazar, Kore medyasından kaynaklara atıfta bulunarak, bu hafta gerçekleşeceğini ve Ağustos ayında üretimin tüm hızıyla başlaması bekleniyor. Aynı şey, Çin DigiTimes tarafından da söylendi , buna göre fabrikaların bu ay içinde bileşen almaya başlaması bekleniyor.

Takashi Mochizuki’nin Twitter yayını sayesinde Mayıs ayının sonunda benzer bilgilerin ortaya çıktığını belirtmek gerekir . Bloomberg’in gazetecisi, konsolun seri üretiminin başlamak üzereyken, beşinci PlayStation’ın erken bir sunumunu bekliyordu. Ertesi gün Sony , 4 Haziran’da Japon gazetecinin sözlerini teyit edebilecek PS5 oyunlarının bir sunumunu açıkladı . Ancak, ABD ayaklanmaları patlak verdikten sonra şirket etkinliği 11 Haziran’a ertelemeye karar verdi.

PS5 sunumunu ertelemek gerekli (?) Bir hareketti, ancak Sony için bir risk taşıyor.

 

Neyse ki, bu hafta üretimin başlamasıyla ilgili bilgiler, PS5’i görmek için uzun süre beklemeyeceğimizi umuyor. Sony, Microsoft’un yeni Xbox için yaptığı gibi PlayStation 5’in lansmanını açıkça göstermek istiyor . 

Bununla birlikte, sızıntıların meydana gelmesi bir sır değildir ve birileri konsolun kasasının çevrimiçi fotoğrafını “yanlışlıkla” yayınlayabilir. Sony kesinlikle bunun farkında ve zamanın PS5 fotoğraflarının gösterdiği şovun etkisini zayıflatma riskini almak istemiyor. 

Dolayısıyla, gazetecilerin raporları doğruysa, şirketin zamansız sızıntı riskini en aza indirmek için konsolu mümkün olan en kısa sürede sunmak isteyeceğini varsayabiliriz. Bununla birlikte, bu tür resmi olmayan bilgilerin dikkatle ele alınmasını öneririz.

Kullanıcı
0 (0 votes)

Hakkında admin

https://www.oyunsavasi.com / A. Okan ERTUĞRUL (Webmaster)