Kanun kaçakları sık sık Red Dead Redemption 2’nin kurgusal batısındaki tozlu tepelerde dolaşırlar  , ancak bunu yaparken oldukça iyi görünüyorlar. Bir hayranın haydut hayranlık uyandıran hayranlarının ve hatta geliştiricilerin fotoğrafı,  şaşırtıcı ışıklandırmasıdır. Fotoğraf, Red Dead Redemption 2’nin hayranlara engin vahşi yaşamı ve manzaraları yakalamak için birçok fırsat sunan fotoğraf modu sayesinde  çekildi.  Ancak bu durumda, Red Dead Redemption 2’nin birçok batı kasabasından birinin ortasında at sırtında yalnız bir haydut tasvir ediliyor.Red Dead Redemption 2 , Rockstar’ın inanılmaz derecede popüler ve sürükleyici batı aksiyon-macera oyunu Red Dead Redemption’ın devamı niteliğindedir.

Oyuncular, eski batının engin, açık dünyasını keşfederler. Ana hikaye görevini tamamladıktan sonra, oyuncular dünyanın kanyonlarını, dağlarını ve küçük kasabalarını keşfetmek için kendi cihazlarına bırakılır. Yayınlandıktan iki yıldan fazla bir süre sonra, fotoğraf modu oyunculara yeni, güzel yerleri keşfetmeye ve bulmaya devam etmeleri için daha fazla neden verdi. Girişimci bir oyuncu , fotoğraf modunu kullanarak devam filminde ikonik Red Dead Redemption’ın kapak resmini yeniden yaratmayı  bile başardı.

Bu durumda, Twitter’da tecigamingshots kullanan bir oyuncu , Red Dead Redemption 2’de çektiği inanılmaz bir ekran görüntüsünü paylaştı  . “Kanun kaçağı” başlıklı görüntü, geceleyin bir kasabanın ortasında at sırtında yalnız bir silahlı adamı tasvir ediyor. Arka planda biraz ateşle aydınlatılan izleyicinin görebileceği tek şey haydutun silueti. Yine de kontrast muhteşem.

Rockstar Games’in ekran görüntüsünü bile retweetlemesi yeterince etkileyiciydi.Twitter’da yayınlandıktan hemen bir gün sonra, ekran görüntüsü 1.700 beğeni aldı ve Red Dead Redemption 2 hayranlarının bu çekimi mümkün kılmak için gereken beceriyi tanıdığını gösteriyor .

Fotoğraf modunda bile, oyuncuların konuyu aydınlatmaya tam uyacak şekilde doğru şekilde konumlandırmaları genellikle çok zaman alır. Çeşitli NPC’ler her zaman ortalıkta dolaşırken, sadece bir çekimi mahvetmeyi beklerken, bu kadar iyi görünen bir resim çıktığında neredeyse bir mucize.

Bunun gibi resimler ve hayranların tepkisi, Red Dead Redemption 2’nin neden hayranlar tarafından bu kadar sevilen bir başlık olarak kaldığını gösteriyor  . Oyunun kendisi sadece teknik olarak sağlam değil, aynı zamanda hikaye de sıkı ve çekici karakterler içeriyor. Oyuncuların , ilk sürümünden yıllar sonra bile (ve muhtemelen oyunu yendikten sonra) Red Dead Redemption 2 dünyasına geri dönmeleri  , Rockstar’ın çalışmalarının kalitesinin en büyük kanıtıdır.