Salı, Ocak 25, 2022
Ana SayfaDonanımSamsung'un Yaklaşan Amiral Gemisi Tableti Galaxy Tab S8 Ultra

Samsung’un Yaklaşan Amiral Gemisi Tableti Galaxy Tab S8 Ultra

- Reklam-
- Reklam-

Birkaç rapor sürekli olarak Samsung’un muhtemelen Apple’ın iPad Pro’suna doğrudan rakip olarak hizmet edecek olan Galaxy Tab S8 Ultra’yı piyasaya sürmeyi hedeflediğini ve buna uygun bir ekran boyutuna sahip olacağını söyledi.

Bununla birlikte, ekran boyutundaki artışla birlikte dikkate değer bir tasarım değişikliği de geliyor ve en son sızdırılan görüntülere göre, Samsung’un en üst düzey slate’inde bir çentik bulunacak.

Çentik Tanıtılması, Galaxy Tab S8 Ultra’nın Öne Bakan İki Kameraya Sahip Olmasına İzin Vermek İçin Kasıtlı Bir Değişiklik Olabilir; Normal Şekilli Çerçevelerle Gelecek Kalan Modlar

Evleaks tarafından sağlanan görüntüler, Galaxy Tab S8 Ultra’nın Galaxy Tab S8 ve Galaxy Tab S8 Plus’ı içeren üçlünün en ince çerçevelerine sahip olacağını gösteriyor. Görüntüler, diğer iki tabletin bir çentik içermediğini gösteriyor, ancak Galaxy Tab S8 Plus, iki öne bakan kameraya ve üstte yüz tanıma için kullanılabilecek ek bir sensöre sahip.

Galaxy Tab S8 Plus’ın üstündeki aynı sensörün Galaxy Tab S8 Ultra’da bulunmaması garip, ancak ikincisinin bu çift kamera kurulumunda gömülü bu özelliğe sahip olması muhtemel.

Ne yazık ki, bu kameraların tam yapısı Evleaks tarafından ayrıntılı olarak açıklanmadı, ancak önümüzdeki yılın başında öğreneceğimizden eminiz, ki bu çok da uzak değil.

Renderlardan dikkatimizi çeken bir diğer şey ise ses seviyesi rocker ve güç butonunun aynı tarafta olmasıydı.

Donanım özelliklerine gelince, Galaxy Tab S8 Ultra, bir tablet için en büyük pillerden birine sahip olabilir. (11.500 mAh). Ayrıca 14,6 inçlik bir ekrana sahip olabilir, bu da Samsung’un dizüstü bilgisayar alanına girdiği anlamına gelebilir ve bu da şirketin bu boyutta bir pili nasıl sıkıştırabileceğini açıklar.

Büyük kapasite, etkinleştirildiğinde hem 120Hz hem de 5G seçeneklerinin pil tüketen özelliklerini de dengeleyebilir, bu nedenle ilk bakışta Galaxy Tab S8 Ultra, layık bir iPad Pro rakibi olabileceğini hesaba katarsanız kesinlikle iş anlamına gelir, ancak bu aynı zamanda eşleşen bir fiyat etiketi ile geleceği anlamına gelir.

Samsung’un yakında çıkacak olan üst düzey tabletlerinin tasarımını beğendiniz mi yoksa daha iyisini mi arıyorsunuz?

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments