Cuma, Ağustos 12, 2022
Ana Sayfa Haber Sessiz Kahramanla Starfield; Bethesda'nın Yeni Oyunu

Sessiz Kahramanla Starfield; Bethesda’nın Yeni Oyunu

Starfield’a bu yılki Xbox & Bethesda Games Showcase’de gerçekten kapsamlı bir sunum yapıldı. Sonunda oyunda bulunan mekanikler ve genel karakteri hakkında bazı detayları öğrendik.

Sunumun ardından geliştiriciler tarafından birçok ek bilgi de paylaşıldı. Yayınlanan materyali derinlemesine analiz ederek bazı ilginç gerçekler öğrenilebilir.

Büyük bir açık dünya olarak Starfield

Todd Howard, Starfield’ın boyutunu belirlememizi sağlayan bazı bilgiler verdi. Bethesda devasa bir prodüksiyon hazırlıyor gibi görünüyor.

 1. Oyunda 100’den fazla yıldız sistemini (Alpha Centauri, Narion ve yerel Sol’umuz dahil) ziyaret edebileceğiz.
 2. Starfield, 1.000’den fazla gezegeni (Jemison, Gagrin ve Anelson dahil) keşfetmemizi sağlayacak.
 3. Her gök cisminin yüzeyini istediğimiz zaman keşfedebileceğiz. Kendimizi belirli konumlarla sınırlamak zorunda kalmayacağız.
 4. Ziyaret edilen gezegenlerde çeşitli şehirler ve yerleşimler bulacağız (Yeni Atlantis ve Akila Şehri dahil).
 5. Oyunda birçok farklı yeri ziyaret edeceğiz. Bazıları cyberpunk’ı, diğerleri Dieselpunk’ı andırıyor ve bazılarında 20. yüzyılın son on yıllarına ait mimarinin etkilerini bulabiliriz.
 6. Oyun dünyası canlı olacak. Yolda, diğer gezegenlerden oyuncuya karşı hem düşman hem de tarafsız düzinelerce hayvanla karşılaşacağız.
 7. Özelleştirilmiş bir gemide uzayda seyahat edeceğiz. Modifikasyon seçeneklerinin çok geniş olması gerekiyor.

Sessiz Kahramanla Starfield; Bethesdas'ın Yeni Oyunu Hakkında Bildiğimiz Her Şey - Resim #1
Gezegenler herhangi bir sınırlama olmaksızın geçilebilir.

Safkan bir RPG olarak Starfield

Bethesda’nın son oyunu devasa bir dünyaya sahip ancak keşif her şey demek değil. Starfield, zaten bildiğimiz birkaç gerçekle kendini gösteren tam teşekküllü bir RPG’dir.

 1. Oyun, Constellation adlı bir organizasyon tarafından gizemli eserler arayışına odaklanan hikaye tarafından yönlendirilecek.
 2. Oyuncu arsa etkileyebilir. Hikayenin çeşitli konularının nasıl açılacağı bize bağlı olacak.
 3. Yolumuzda etkileşime geçebileceğimiz birçok NPC ile karşılaşacağız.
 4. Oyun dünyasında ayrıca en az birkaç fraksiyon olacak (The Crimson Fleet, United Colonies, The Freestar Collective, The Enlightened dahil). Muhtemelen onlarla ittifak yapabileceğiz.
 5. Bir karakter yaratırken, kapsamlı bir sihirbazda görünüşlerini ayarlayabileceğiz.
 6. Ayrıca karakterimizin başlangıç ​​becerilerini etkileyecek olan geçmişini de seçeceğiz (örneğin Diplomat, Gangster, Combat Medic). Onlara hem olumlu hem de olumsuz etkileri olacak özel özellikler de verebiliriz (örn. Dışa Dönük, Empath, İstenmeyen Kahraman).
 7. Fiziksel, sosyal, dövüş, bilimsel ve teknik olmak üzere beş kategoriye ayrılan çeşitli becerilere tecrübemizi yatırarak karakterimizi geliştireceğiz.
 8. Karakterimiz “sessiz” olacak. Seçtiğimiz diyalog satırları dublajlı olmayacak . Konuşmalar sırasında kahramanın yüzünü görmeyeceğiz (birinci şahıs bakış açısıyla oynanıyorlar).

Sessiz Kahramanla Starfield; Bethesdas'ın Yeni Oyunu Hakkında Bildiğimiz Her Şey - 2. Resim
Karmaşık bir sihirbaz yardımıyla karakterinizi özelleştirebilirsiniz.

Sandbox olarak Starfield

Starfield ayrıca birçok sanal alan öğesine sahiptir. Görünüşe göre hiçbir şey hikayeyi bir kenara koymanın ve bir sürü başka etkinlikle uğraşmanın önünde durmamalı.

 1. Oyunda gezegenlerin yüzeyinde kendi üslerimizi inşa edeceğiz. Bu sistem Fallout 4 ve Fallout 76’dan bilinen yerleşim kurma mekaniğine benziyor. Bununla birlikte, tepeden görünüm modunda oluşturma yeteneği gibi bazı ilginç iyileştirmelere sahiptir.
 2. Üsler çeşitli kaynaklar üretecek ve NPC’ler için yuva görevi görecektir. Ayrıca yerleşimi yönetmemize yardımcı olacak ek karakterler de kiralayabileceğiz.
 3. Starfield bize kendi silahlarımızı, ilaçlarımızı, yiyeceklerimizi ve diğer eşyalarımızı yapmak için birçok fırsat verecek. Oyun kapsamlı bir crafting sistemine sahip olacak.
 4. Uzayda dolaşırken birçok rastgele olayla karşılaşacağız. Bizim pahasına zengin olmak isteyen korsanların saldırısına uğrayabiliriz.
 5. Ayrıca ticaret yapmak için birçok fırsat elde edeceğiz. Mağazalar şehirlerde ve muhtemelen uzay istasyonlarında bulunabilir.
 6. Oyunda kendi evimizi satın alabileceğiz ve hatta geleceğin bankalarından birinden kredi alabileceğiz.
 7. Dünyayı dolaşırken, daha sonra inşaat veya işçilik için kullanacağımız kaynakları toplamak için birçok fırsatla karşılaşacağız.

Sessiz Kahramanla Starfield; Bethesdas'ın Yeni Oyunu Hakkında Bildiğimiz Her Şey - Resim #3
Geminizi özgürce değiştirebileceksiniz.

Tüm bu unsurlar göz önüne alındığında, birçok kişinin Starfield’ı No Man’s Sky ile karşılaştırmaya başlaması kimseyi şaşırtmamalı. Bazıları ayrıca Star Citizen ile paralelliklere (ve farklılıklara) işaret ediyor.

Bu tahminlerin doğru çıkıp çıkmayacağını ancak 2023’te öğreneceğiz, o zaman Starfield PC ve Xbox Series S/X konsollarında çıkış yapmış olacak.

 1. Starfield – resmi web sitesi
BENZER KONULAR

Chivalry 2 Parti Boyutu ve Arkadaş Davet Etme

Chivalry 2, 64 oyuncu arasında etkileyici orta çağ savaşlarına katılmanıza izin veren son derece eğlenceli bir oyundur. Bu kadar büyük bir sayı, bir grup arkadaşla...

Exoprimal Beta Kayıtları Başlıyor

Exoprimal'in kapalı denemeleri yakında geliyor. Capcom'un yeni nişancısı ile tanışmak için güzel bir fırsat olacak. Üstelik yaratıcılar oyundan yeni bir oynanış paylaştı. Görüntüler, Outriders hayranlarına ve Anthem için büyük umutları...

Obsidian Entertainment’tan alınan ceza, yakında erken erişimden çıkacak

Xbox ve Bethesda Games Showcase sırasında, Obsidian Entertainment'ın sunduğu hayatta kalma FPP Grounded'ın erken erişimden ne zaman çıkacağı duyuruldu. Şimdi ihtiyacımız olan tek şey biraz sabır, çünkü oyunun...

POPÜLER KONULAR

Cuphead

Cuphead Cuphead, Ağırlıklı olarak patron savaşlarına odaklanan klasik bir koşu ve silah aksiyon oyunudur. 1930’ların çizgi filmlerinden esinlenen görseller ve ses, dönemin aynı teknikleriyle, yani...

Shardlight

Shardlight Bombaların düştüğü gün dünyanın sonu geldi. O zamandan beri, her zaman böyle oldu: hastalık, açlık, can kaybı. Tüm kaynakları kontrol eden meçhul bir oligarşi olan...

Chivalry 2 Parti Boyutu ve Arkadaş Davet Etme

Chivalry 2, 64 oyuncu arasında etkileyici orta çağ savaşlarına katılmanıza izin veren son derece eğlenceli bir oyundur. Bu kadar büyük bir sayı, bir grup arkadaşla...

Exoprimal Beta Kayıtları Başlıyor

Exoprimal'in kapalı denemeleri yakında geliyor. Capcom'un yeni nişancısı ile tanışmak için güzel bir fırsat olacak. Üstelik yaratıcılar oyundan yeni bir oynanış paylaştı. Görüntüler, Outriders hayranlarına ve Anthem için büyük umutları...

Sessiz Kahramanla Starfield; Bethesda’nın Yeni Oyunu

Starfield'a bu yılki Xbox & Bethesda Games Showcase'de gerçekten kapsamlı bir sunum yapıldı. Sonunda oyunda bulunan mekanikler ve genel karakteri hakkında bazı detayları öğrendik. Sunumun ardından geliştiriciler tarafından birçok ek...

Obsidian Entertainment’tan alınan ceza, yakında erken erişimden çıkacak

Xbox ve Bethesda Games Showcase sırasında, Obsidian Entertainment'ın sunduğu hayatta kalma FPP Grounded'ın erken erişimden ne zaman çıkacağı duyuruldu. Şimdi ihtiyacımız olan tek şey biraz sabır, çünkü oyunun...

Total War’da Immortal Empires: Warhammer 3 Ağustos’ta Lansman

Total War: Warhammer 3 için Immortal Empires modu yakında geliyor. Creative Assembly geliştiricileri, modun Ağustos ayında piyasaya sürüleceğini duyurdu. Ek olarak, bazı detayları öğrendik. Immortal Empires ne getiriyor? Immortal Empires,...

Commandos 3’ün Yenilenen Sürümü Geliyor

2003 yılında çıkan Commandos 3: Destination Berlin oyununun remaster'ı duyuruldu. Oyun, geçmişte Nintendo Switch konsolu için Commandos 2: HD Remaster'ın bir limanında çalışan Raylight Games tarafından geliştiriliyor. Commandos...

Valheim Game Pass’e Geliyor

Xbox Games Showcase Extended 2022 sırasında Valheim'ın Game Pass'e geleceği duyuruldu. Bu sonbaharda Iron Gate Studio'nun hit hayatta kalma oyunu, aboneliğin PC versiyonuna gelecek. Gelecek yılın başlarında, oyun...

STALKER 2

STALKER 2: Heart of Chornobyl resmi olarak gelecek yıla ertelendi (ancak yeni çıkış tarihi hakkında hiçbir ayrıntı verilmedi). Bugünkü Xbox Games Showcase Extended sırasında oyun için yeni bir fragman...