Ana Sayfa / Haber / Xbox Dünyadaki En İyi 100 Marka Arasında; Sony ve PlayStation yok

Xbox Dünyadaki En İyi 100 Marka Arasında; Sony ve PlayStation yok

Xbox, dünyanın en değerli yüz markasını sunan BrandZ Global Top 100 sıralamasında 65. sırada yer aldı. İlginç bir şekilde, sıralama rakip PlayStation’ı içermiyor.

Xbox, PlayStation’dan daha mı değerli?
  1. Xbox, dünyanın en değerli 100 markası sıralamasında 65. sırada yer aldı;
  2. Sony ve PlayStation listede yok;
  3. Sıralamanın lideri Amazon (415,9 milyar dolar), Apple (352,2 milyar dolar), Microsoft (326,5 milyar dolar) ve Google’ın (323,6 milyar dolar) önünde.

Kantar / Millward Brown, BrandZ Global Top 100 sıralamasının bir sonraki baskısını yayınladı . Liste, 19.6 milyar dolar değerinde olan ve ona iyi bir 65. sıra kazandıran Xbox’ı içeriyor. İlginç bir şekilde, listede ne Sony ne de PlayStation bulunamıyor.

BrandZ Top 100 sıralaması nedir?

BrandZ Top 100 sıralaması, müşterilerin satın aldıkları markalar hakkındaki görüşlerini, finansal verilerin, piyasa değerlendirmelerinin, analitik raporların ve risk profillerinin titiz bir şekilde analiz edilmesiyle birlikte dikkate alan dünyadaki tek marka değeri çalışmasıdır. İnternette yer alan rapor, perakende sektörü de dahil olmak üzere 13 sektör için dünyanın kilit bölgelerinde en değerli markaların sıralaması ve analizini içeriyor.

Listenin lideri, şu anda 415,9 milyar dolar değerinde olan ve geçen yıla göre% 52 daha fazla olan Amazon. Jeff Bezos’un markası Apple’ı (352,2 milyar dolar), Microsoft’u (326,5 milyar dolar) ve Google’ı (323,6 milyar dolar) geride bıraktı. Liste aynı zamanda yeniliklerle doluydu – Çinli TikTok 79. sırada giriş yaptı (markanın değerinin önümüzdeki yılki sıralamadaki değerinin yakın zamanda yazdığımız uygulamalarını çevreleyen tartışmalardan etkilenip etkilenmeyeceğini merak ediyorum ).

Toplamda, dünyanın en değerli markaları fiyatlarını bir önceki yıla göre% 5,9 artırdı ve şu anda beş trilyon dolar değerinde – Japonya’nın yıllık GSYİH’siyle yaklaşık aynı. BrandZ Global Top 100’ün tam listesi aşağıdaki resimlerde bulunabilir. Teknoloji dünyasından daha birçok marka olduğunu belirtmekte fayda var.

BrandZ Global Top 100 sıralaması. Kaynak: Kantar / Millward Brown.
  1. Millward Brown – resmi web sitesi
  2. BrandZ Global Top 100 sıralama web sitesi
Kullanıcı
0 (0 votes)

Hakkında admin

https://www.oyunsavasi.com / A. Okan ERTUĞRUL (Webmaster)