Perşembe, Aralık 9, 2021
Ana SayfaNintendoYılın Oyunu Sürümü (Nintendo Switch)

Yılın Oyunu Sürümü (Nintendo Switch)

- Reklam-
- Reklam-

Bunu kaçırmış bir Nintendo oyuncusuysanız, Wii U, övünçle adlandırılan Badland: Game of the Year Edition geçen ay Nintendo Switch’te yayınlandı. İlk olarak 2013’te mobilde ortaya çıkan bir oyunun geliştirilmiş bir versiyonu. Yani sekiz yıldan fazla bir süre sonra hala geçerli mi?

Kısacası, ben de cevap vermem gerekirdi.

Badland, o zamanlar birçok oyuncuyu beraberinde getirdi, ancak otomatik kaydırmalı fizik tabanlı oynanışı benim için günü taşıyamadı. Bu, oyunun kendi lehine çalışan şeylere sahip olmadığı anlamına gelmez. Ancak pozitifler dikkatimi beklediğim kadar uzun süre tutmaya yetmedi.

Matt’in Wii U bağlantı noktası incelemesinde bunu dile getirme şeklini beğendim: “Badland devrim niteliğinde bir şey değil, ama ne istediğini bilen ve onu iyi uygulayan bir oyun.” Bu yüzden gündeme getirdiğim soru şu: “Badland’ın istedikleri benim istediklerimle uyuşuyor mu?” Belli ki, sadece kısmen. Biraz hikaye istiyorum. Dokunmatik ekran desteği için bir seçenek olsaydı. Daha fazla müzik istiyorum.

Oyun, 100 seviye ile oldukça fazla içeriğe sahiptir. Bu da zorlu. Wii U versiyonu gibi, “Çoğu durumda, kontrol noktaları inanılmaz derecede cömerttir ve ölüm sizi yalnızca birkaç saniye geçmişe götürür.” Ama yine de, oyuncuya helter-skelter seviyelerinde çok şey atıyor, birçoğu sadece başarısızlıkla öğrenilecek. Çok oyunculu, bahsi yükseltir (küme ve karşı), ancak bir ritme girdiğinizi varsayarsak, solo oynamanın daha az olduğunu bulduğum bir miktar zevk getirebilir.

Başarılar, görevler, kaydedilen klonlar vb. gibi şeyleri ekleyin ve 5,99 dolara bol miktarda içerik var. Başarıların yapmanız gerekenleri listeleme şeklini seviyorum, bu yüzden rastgele oynamak yerine aklınızda net bir hedefiniz var. Ve istatistiklerin (hem tekli hem de toplu oyun için) bazı eğlenceli kayıtları var.

Badland’ın çarpıcı (çok tanıdık olsa da) bir görsel stili var. Hangi müziğin var olduğu iyidir ve aşırı güçlüyse ses efektleri güçlüdür.

HD Rumble ayarlanabilir.

Estetik burada sorun değil.

Yine, sadece eskimiş gibi hissettiren bir oyun, artık bir zamanlar sahip olabileceği şekilde tıklama yapmıyor.

Badland’a meydan okuması, çok oyunculu, cesur görsel stili ve fiyatına göre içeriği için aksesuarlar veriyorum.

Ancak, 2010’ların ortalarındaki kökenlerini kollarına, siğillerine ve her şeye taşıyan bir oyun. Umulduğu kadar iyi dayanmadığını ve sıkışık Switch eShop’ta öne çıkması için çalışmasının kesileceğini hissediyorum.

2021’de Badland oynamak ister misiniz? Bunun yerine bir mobil cihazda yapın. Bu şekilde dokunmatik ekran desteği ve daha fazla içerik alırsınız.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments