Yıllar Sonra Yeni Nintendo DS Özelliği Keşfedildi

Yeni bir Nintendo DS veya daha spesifik olarak bir Nintendo DS Lite özelliği, donanımın piyasaya sürülmesinden 15 yıl sonra keşfedildi. 2004’te Nintendo, tüm zamanların en başarılı video oyun donanımlarından biri olan Nintendo DS’yi piyasaya sürdü. İki yıl sonra 2006’da, daha ince ve daha hafif bir kalıp ve daha parlak ekranlar içeren bir yeniden tasarım olan Nintendo DS Lite’ı piyasaya sürdü. Ve görünüşe göre, DS Lite ayrıca kimsenin bilmediği bir TV çıkış özelliğine sahipti.

Twitter’da Beta64, Nintendo DS Lite’ın TV’nizde DS oyunlarını oynamanıza izin veren kullanılmayan bir video çıkış özelliğine sahip olduğunu veya devre dışı bırakılmamışsa olacağını ortaya çıkardı. Başka bir deyişle, teknik olarak bir kesme özelliği, ancak Nintendo’nun hiç bahsetmediği ve kimsenin bilmediği bir özellik.

Keşfin kendisine gelince, aslında keşfi geçen yılın sonlarında yaptıklarını ve o zamandan beri onu geri yükleyip başkaları için kullanılabilir hale getirebildiklerini ortaya koyan Lost Nintendo History tarafından yapıldı.

Lost Nintendo History of Discover “2020’nin sonlarında, Nintendo DS Lite’ın SoC’sinde, kolayca ucuz donanım video çıkışına sahip olmasını sağlayan artık bir özelliğe sahip olduğunu keşfettik,” diye yazıyor. “Küçük bir devre ve bazı yazılım kırmalarıyla, onu geri yükleyebildik ve herkes için kullanılabilir hale getirebildik. FPGA yok, hantal veya hantal bir donanım yok. Bu mod, özellikle konsolları yalnızca alt ekranla canlandırmak, izleyebilmek için kullanışlıdır. veya ek TV Çıkışı ile bir GBA Makrosu oluşturmak için TV’nizdeki üst ekran. ”

 

Hakkında admin

https://www.oyunsavasi.com / A. Okan ERTUĞRUL